ZemraT-Tona.Tk
Poezi Naten e Mir

oh llokum me arra, oh bakllava me sherbet, a je qut a ndoshta ke fjet??Nesse je qut ni leter ma shkrun, nese je ne gjum erdha te putha un!!


Mos më prit sonte

Me prit sonte ne enderr,se do te vi...
por mos u tremb flej perseri!
Zdo te trokas ne der,as nuk do te zgjoj,
por do te puthi leht ,
dhe prap do te shkoj!


Të puthi Fort

Prit shpiiirt mos flij tani,dua t'te them te dua perseri, 
naten e mire dhe gjum te embel te puth fort me shih ne enderr


Gjumë të ëmbël

Je qielli i tokes time dhe pjesa ime e qiellit. Gjume te embel!


Më fal çë po të zgjoj

Yll me fal qe po te zgjoj me kete sms, desha vetem te isha i sigurte qe jam ne enderrat e tua, sepse nuk me pelqen qe te me harrosh ! Enderra te bukura....gjume te embel!


Hëna buzëqeshi

Kete nate vodha nje yll, asnje se di. Dua te ta jap ty. Hena ne hapesiren e saj te drites me pa dhe me buzeqeshi...mbase e kuptoj qe e bera per dashuri!


Nëse më sheh..

nese me sheh enderr 
le te denoj zoti 
se mua per ty 
ende smu ndal loti

ende per ty shkruaj 
qaj edhe po vuaj 
a je tash e lumtur 
te lutem me thuaj 


Yjet nuk shkëlqejn

Përseri sonte yjet nuk shkelqejn..??
A thu edhe ata, mungesën tande e ndjejn..??
Të lutem mendo pak në mua..
Dhe ne zemrën tënde ruaj një vend për mua !!


Nuk ke pa ëndërr

Zemer un per ty diqka jam Kujtu, 
Qysh me ty un mu Taku, 
Engjullin e Nates e kam Vetê, 
Do krah me Fluturu me mi Gjetê, 

Do te vi ka Ora 12-dhjetê, 
Kur ather ti je tuj Fjetê, 
Ather nga Gjumi un do te Qojê, 
Bashk me ty do te Fluturojê, 

Mas do kohe apet te Kthejê, 
Te Puthi dhe te thomê tash Flejê, 
Nje lule aty do ta La, 
Me ta vertetu se Anderr nuk ke Pa.