ZemraT-Tona.Tk
Poezi Mirmengjesi

Ti je rrezja

Ti je rrezja e pare e diellit e cdo mengjesi per mua... te dua sa vete bota!


Ylli im

Kete mengjes kur u zgjova ishte kohe shume e keqe, por me vone u zgjua dhe nje yll dhe doli dielli...ai yll je ti....te dua....


Mirëmëngjesi

Miremengjes yll! e pe? edhe kete mengjes hena ziliqare u menjanua per ti lejuar diellit te lindte per ty....edhe kjo eshte per ty!


Është mëngjes

Eshte mengjes... dielli perzuri henen nga qielli per ti bere vend drites se tij me te shnderritshme... ashtu si ben ti me zemren time: e mbush me gezim dhe dashuri cdo dite.


Pa ngrënë

Ne mengjes nuk ha se mendoj per ty, 
ne drek nuk ha se mendoj per ty,
naten nuk me ze gjumi sepse jam pa ngrene.


Unë jam diell ti je yll

hapi syte mos y mbyll un jam dielli ty je yll.kur ti qesh un behem ze,mos mendo se do te le.
kur ti qan un behem lot,ste nderoj me asken ne bote.